دوره MBA سالن های زیبایی و آرایشگران، تضمینی برای برندینگ سالن های زیبایی

دوره MBA سالن های زیبایی

امروزه بسیاری از صاحبان سالن های زیبایی برای افزایش محبوبیت و موفقیت کسب وکار خود از روش‌های منجر به برندینگ سالن های زیبایی و آموزش مدیران سالن زیبایی استفاده می‌کنند. در بحث کارآفرینی و بهبود عملکرد، دوره MBA سالن های زیبایی و مراکز زیبایی با رویکرد آموزش‌های تخصصی و آکادمیک در سراسر دنیا کمک می‌کند که عموم آرایشگران، مدیران سالنهای زیبایی و کلینیک‌ها براساس دستورالعمل‌ها و آموزش‌های تخصصی کسب وکار خود را از جنبه های مختلف مدیریت کنند.

همانطور که می‌دانید صنعت زیبایی یکی از حوزه‌های پرطرفدار در دنیای گذشته و حال شناخته می‌شود. از گذشته تا به امروز توجه به این صنعت بسیار بوده و علاقه‌مندان بسیاری هم دارد. این روزها مردم بیشتر از همیشه به ظاهر و زیبایی خودشان اهمیت می‌دهند. با اینکه این روشی منطقی برای سنجش نیست اما بسیاری از افراد شخصیت یک فرد را از روی ظاهر او قضاوت می‌کنند.

مراکز زیبایی و آرایشگری در این بین با ارائه خدمات متنوع باعث می‌شوند مشتریان خود را زیباتر ببینند و بتوانند با کمک این هنر نقص‌‌های خود را بپوشانند و از طرفی زیبایی‌های خود را بولد کنند. ما در این مطلب قصد داریم کمی به جنبه تجاری و کسب و کار این حوزه بپردازیم. برای مثال اینکه ببینیم به عنوان یک فعال در این حوزه چطور می‌توانید موفقیت‌های بیشتری کسب کنید؟ یا چطور می‌توانید با استفاده از دوره MBA سالن های زیبایی به درآمد رویایی خود برسید؟ مشتریان خود را حفظ کنید؟ و مهم‌تر از همه اینکه بهترین باشید. پس در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

رقابتی پر رنگ‌تر از همیشه در مراکز و سالن های زیبایی

این روزها رقابت بیشتر از همیشه در جامعه حاکم است. فرقی هم نمی‌کند چه شغلی داشته باشید. از یک سوپر مارکت گرفته تا یک کسب و کار نوپا در حوزه زیبایی. یکی از دلایل این رقابت وجود شغل‌های مشابه بسیار است. اکثر ما دوست داریم مخاطبین جدید پیدا کنیم و آن‌ها را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنیم. اما این کار در این بازار شلوغ و متنوع چطور ممکن است؟ چطور می‌توان به دیگران رقابت کرد؟

موضوع دیگر این است که در دنیای امروزی همه به سمت کسب چندین مهارت مختلف می‌روند و عملا تک محوری بی معنی شده است. پس یک آرایشگر در آن واحد که می‌تواند یک هنرمند باشد می‌تواند یک مدیر بازاریابی قوی باشد. همچنین می‌تواند در برندسازی و مارکتینگ شغل خود کمک بسزایی کند. پس اگر شما هم جز افراد مولتی اسکیل یا همان مهارت‌های چندگانه هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

MBA به چه معناست؟

قبل از اینکه به سراغ جزئیات این دوره برویم ابتدا اجازه دهید ببینیم که خود MBA دقیقا چه معنی دارد؟ MBA مخفف عبارت Master of Business Administration است که به معنی مدیریت ارشد کسب و کار است. متاسفانه سال‌هاست این رشته در ایران با نام اشتباه شناخته می‌شود و آن را با نام مدیریت بازرگانی می‌شناسند. جدای از این موضوع، در این رشته مباحث زیادی را یاد می‌گیرید. از فعالیت گروهی و کار تیمی گرفته تا رفتار سازمانی، قدرت تصمیم‌گیری در شرایط مختلف، اصول و منابع حسابداری، مدیریت مالی، مدیریت بازاریابی، دانش استراتژیک و …

می‌توان به طور خلاصه در مورد MBA اینطور گفت که این رشته برای تمامی کسانی که می‌خواهند کسب و کار خودشان را راه اندازی کنند یا قصد دارند در راه اندازی و مدیریت کسب و کار دیگران کمک کنند مناسب است. گاهی اوقات مدت زمان طولانی دوره‌ها و هزینه‌های سنگین باعث می‌شود اکثر افراد از حضور در این دوره‌ها پشیمان شوند. سوال اینجاست که آیا شرکت در دوره مدیریت کسب و کار MBA ویژه آرایشگران و مراکز زیبایی ارزشش را دارد؟ قطعا پاسخ مثبت است. اما چرا؟ ارزش این دوره دقیقا بعد از پایان دوره مشخص می‌شود و شما تاثیرات آن را به وضوح در زندگی کاری خود می‌توانید مشاهده کنید. بلافاصله بعد از پایان دوره شما می‌توانید سالن زیبایی خود را متحول کنید و این مهم‌ترین جنبه مثبت شرکت در دوره MBA است.

دغدغه‌ای داغ و فراگیر در بین مدیران سالن های زیبایی

یکی از دغدغه‌های مهم در این شغل پیدا کردن مشتریان جدید است. از طرفی رسیدن به درآمد رویایی که همیشه در ذهن دارید هم دیگر فقط یک رویا نیست! با دانش مدیریت کسب و کار و هنر آرایشگری در کنار هم می‌توانید علاوه بر اینکه یک بازاریاب قدرتمند باشید بلکه بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهید و رضایت آن‌ها را جلب کنید. شاید فکر کنید که این امر ممکن نیست اما کاملا شدنی است. قطعا با این وجود مشتریان شما هم تفاوت را احساس خواهند کرد و شما تنها انتخابشان خواهید بود.

بعد از گذراندن دوره MBA سالن های زیبایی نه تنها دیگر جذب مخاطب دغدغه شما نیست بلکه اهداف بزرگ‌تری برای خود مشخص می‌کنید. یک مثال در دنیای بازاریابی اینطور می‌گوید که: هرچقدر بزرگ‌تر فکر کنید به اهداف بزرگ‌تری هم می‌رسید. برای مثال می‌توانید رکورد درآمد خود در یک سال را بشکنید. یا می‌توانید کسب و کار خود را گسترده‌تر کنید و آن را در شهر‌های دیگر هم راه اندازی کنید. همه چیز شدنی است و فقط به پشتکار و دانش کافی نیاز دارد.

چه کسانی می‌توانند در دوره MBA سالن های زیبایی شرکت کنند؟

آیا به دنیای زیبایی و آرایشی علاقه‌مند هستید؟ یا دوست دارید در شغل مدیریتی خود در سالن‌های زیبایی پیشرفتی داشته باشید؟ اگر پاسخ شما مثبت است پس این دوره برایتان مناسب است و در جای درستی هستید. این مدرک یکی از اهدافی است که اکثر افراد به دنبال آن هستند اما اغلب نمی‌دانند که باید از کجا شروع کنند.

ما در این دوره صفر تا 100 را به شما آموزش می‌دهیم. یکی از مزیت‌هایی که این دوره دارد تنوع بسیار بالا در مباحثی است که به آن‌ها پرداخته می‌شود. پس اگر به این صنعت زیبایی علاقه‌مند هستید، اگر دوست دارید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید، اگر می‌خواهید مدیریت یک سالن زیبایی را به عهده بگیرید، اگر مایلید که در خارج از ایران کسب و کار خودتان را شروع کنید، همین الان برای شرکت در آن اقدام کنید.

پس از گذراندن در دوره MBA سالن های زیبایی پاسخ کدام ابهامات خود را پیدا می‌کنید؟

هدف ما در این دوره این است که بتوانیم تمامی ابهامات شما در این حوزه را برطرف کنیم. برای مثال بسیاری از مدیران سالن های زیبایی در زمینه تبلیغات با مشکل مواجه می‌شوند. به طوری که گفته‌اند تمامی راه‌ها را امتحان کرده‌اند، اما هیچوقت به نتیجه دلخواه خودشان نرسیده‌اند. فکر می‌کنید مشکل کجاست؟ ما در دوره MBA سالن های زیبایی با پرداختن به دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات این مشکلات را حل می‌کنیم.

یکی دیگر از مشکلات برندسازی سالن های زیبایی است. اغلب فعالان در حوزه آرایشگری این رویا را در سر خود دارند که به یک برند قابل اطمینان و با کیفیت تبدیل شوند، اما خب نمی‌دانند که چطور این کار ممکن است. خوشبختانه ما در دوره MBA سالن های زیبایی هم پرداخته‌ایم. در این دوره با قدرت مدیریت و بازاریابی و همچنین فن بیان می‌توانید به راحتی نام خودتان را در بین رقبا بولد کنید.

از دیگر سوالاتی که در دوره MBA سالن های زیبایی به آن‌ها پاسخ می‌دهیم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

• چطور مخاطبین بیشتری پیدا کنید و آن‌ها را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید؟
• چطور درصد از دست دادن مشتریان دائمی سالن را به صفر برسانید؟
• چطور با پرداخت حقوق و مزایای ایده‌آل رضایت پرسنل خود را جذب کنید؟

مورد آخر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا همان طور که می‌دانید نیروی انسانی برای هر کسب و کاری ارزش حیاتی دارد و حفظ کردن آن‌ها امری ضروری است.

پیش ثبت نام در دوره MBA سالن های زیبایی 

شرایط ثبت نام در دوره MBA سالن های زیبایی به چه صورت است؟

خب، سوال بعدی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که شرایط ثبت نام در دوره دوره MBA سالن های زیبایی به چه صورت است؟ برای شرکت در این دوره باید چه آپشن‌هایی داشته باشید و چه مدارکی را تهیه کنید؟

• حداقل مدرک مورد نیاز برای شرکت در این دوره مدرک کارشناسی یا داشتن مدرک دیپلم به همراه 3 سال تجربه کاری مرتبط است.
• همچنین داشتن دیپلم آرایشگری سازمان فنی و حرفه‌ای به همراه 2 سال سابقه کار از بایدهای این دوره است.
• بسیاری از متقاضیان در مورد شرایط سنی این دوره سوال می‌کنند. برای شرکت در این دوره تمامی افراد از سن 20 تا حداکثر 48 سال مجاز به حضور در دوره هستند.

در دوره مدیریت کسب و کار MBA به چه مباحثی پرداخته می‌شود؟

همان طور که کمی پیش‌تر اشاره کردیم یکی از مزیت‌های این دوره داشتن تنوع بالا در مباحث ارائه شده است. در این دوره مباحث به 3 بخش مجزا تقسیم می‌شوند که می‌توان به مدیریت کسب و کار، مباحث اجباری و مباحث تخصصی اختیاری اشاره کرد. اجازه دهید ببینیم که هر بخش چه زیرمجموعه‌هایی دارد:

مباحث دوره MBA سالن های زیبایی :

• اصول و مبانی مدیریت
• تفکر استراتژیک
• روش‌های تصمیم‌گیری و تفکر سیستمی
• مهارت حل مسئله
• اصول و فنون مذاکره و مهارت‌های ارتباطی
• فن بیان
• مدیریت بازاریابی
• تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ

مباحث اجباری دوره مدیریت کسب و کار MBA ویژه آرایشگران و مراکز زیبایی:

• آناتومی و فیزیولوژی پوست و مو
• رنگ شناسی و روانشناسی رنگ‌ها
• اصول تولید محتوا که شامل بخش‌های عکاسی، تصویربرداری، ادیت، رزومه نویسی، تولید محتوای متنی، مقاله و کپشن نویسی می‌باشد.
• بررسی تاریخچه و روند رشد صنعت زیبایی

مباحث تخصصی و اختیاری دوره مدیریت کسب و کار MBA:

• گریم و Makeup
• زبان تخصصی رشته زیبایی
• طراحی مو
• کار با مواد
• کوتاهی مو و استایلینگ
• مراقبت‌های پوستی
• ناخن
• مژه
• میکروپیگمنتیشن – این دوره به معنی یادگیری انجام آرایش‌های دائمی به وسیله ابزارهای استاندارد و پزشکی است.

اطلاعات تکمیلی درباره دوره MBA سالن های زیبایی و آرایشگران :

برای اینکه بتوانید این دوره را پشت سر بگذارید باید 50 ساعت در کلاس‌ها حضور داشته باشید. همچنین باید حداقل نمره قبولی در هر درس را بدست بیاورید. در غیر این صورت مردود می‌شوید. از طرفی گذراندن تمامی واحدهای اجباری کاملا ضروری است و حداقل باید یک رشته تخصصی را دنبال کنید.

هزینه این دوره معادل با 14.000.000 تومان است که با توجه به دانشی که در این دوره کسب می‌کنید، مبلغ بسیار مناسبی است. خبر خوش اینکه کل این رقم را می توانید وام بانکی ۴ درصد دریافت کنید.همچنین در دوره مدیریت کسب و کار MBA متخصصان و مدرسان کاملا باتجربه‌ای حضور دارند که تمامی نگرانی‌ها و ابهامات شما را از بین می‌برند. پس از پایان دوره شما مدرک وزارت علوم را دریافت می‌کنید که به راحتی می‌توانید برای مهاجرت به خارج از ایران با آن اقدام کنید. از آن جایی که قضیه مهاجرت به وسیله مدرک آرایشگری بسیار پرطرفدار شده است، در مطلب دیگری به این موضوع به صورت کامل می‌پردازیم.

ویژگی‌های مثبت این دوره کدام‌اند؟

چرا باید در دوره MBA سالن های زیبایی و آرایشگران شرکت کنید؟ دوره مدیرت کسب و کار MBA چه مزیتی نسبت به دیگر دوره‌های حاضر در بازار دارد؟

• در این دوره ما به سراغ بروزترین منابع دنیا می‌رویم و همیشه ترندهای این حوزه را دنبال می‌کنیم.
• مدرسان توانای این دوره گام به گام و در هر لحظه از فرایند سپری کردن دروس همراه شما هستند و آماده به پاسخگویی به سوالات شما می‌باشند.
• باز هم اشاره می‌کنیم که تنوع دروس این دوره بسیار زیاد است و شما تنها با گذراندن 50 ساعت و یک هزینه اولیه می‌توانید به تمامی دروس اشراف کامل داشته باشید و مهارت‌های خود را در بخش‌های مختلف تکمیل کنید. البته که همه چیز به پشتکار خودتان هم بستگی دارد.
• پس از پایان این دوره یک گواهینامه معتبر دریافت می‌کنید که علاوه بر اعتبار وزارت علوم می‌توان آن را ترجمه کرد و برای مهاجرت با آن اقدام کرد.

پیش ثبت نام در دوره MBA سالن های زیبایی 

نتیجه‌گیری

شغل آرایشگری و صنعت زیبایی طرفداران بسیاری دارد. به طوری که نه تنها بانوان بلکه آقایان هم در این حوزه حرفی برای گفتن دارند. البته که آرایشگری بانوان و آقایان کمی با هم متفاوت هستند اما هر دو گروه می‌توانند در این دوره حضور پیدا کنند و نیازهای خود را برطرف کنند. با اینکه برای حضور در این حوزه باید به آن علاقه هم داشت، اما درآمد بالا یکی دیگر از محرک‌هایی است که باعث می‌شود افراد زیادی به سمت آن بروند.

صنعت آرایشگری آینده بسیار روشنی در دنیای امروزی دارد و همیشه به عنوان یک شغل پردرآمد از آن یاد می‌شود. اما هر چیزی بهایی دارد. فراموش نکنید که در این راه باید از حداکثر توان خود استفاده کنید و بعد از مدتی ممکن است با فرسودگی فیزیکی(درد پا، گردن، کمر و …) مواجه شوید. به هر حال هر کاری قربانی‌های خودش را دارد. اما با مدیریت درست زمان و آینده‌نگری شغلی می‌توانید ایمنی خودتان را از نظر سرمایه و درآمد تضمین کنید.

دوره MBA سالن های زیبایی به شما کمک می‌کند که به این اهداف برسید. از طرفی خوشبختانه این دوره سریعا نتیجه خودش را می‌دهد و بعد از پایان دوره می‌توانید شروع به کار و اشتغال‌زایی کنید. البته فراموش نکنید که برای موفق شدن در این راه همواره باید به دنبال یادگیری مباحث جدید، کسب مهارت‌های بیشتر و جلب رضایت مشتری باشید. این 3 فاکتور در کنار هم می‌توانند موفقیت شما در این مسیر را تضمین کنند.

دوره MBA سالن های زیبایی

برندسازی سالن زیباییبرندینگ سالن زیباییتبلیغات برای ارایشگاهمهاجرت با مدرک ارایشگریمهاجرت کاری ارایشگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *